Fishkon

Łowimy pomysły zarzucamy ciekawostki

Jak się przygotować do rozwodu?

Rozwód – kiedy uczucia znikają

Gdy młoda para staję przed ślubnym kobiercem, jest pewna, że ich miłość przetrwa wszystko a małżeństwo będzie długie i szczęśliwe. Jednak nie zawsze tak jest. Rozwód tak jak i ślub należy do jednej z najpoważniejszych decyzji w życiu. Nie jesteśmy w stanie przejść przez tę trudną sytuację sami potrzebujemy pomocy innych, między innymi adwokata. Nasuwają się nam pytania: Kiedy wybrać się do adwokata? Czy Olsztyn posiada dobrych adwokatów? Jakie mamy prawa? Na co uważać? Zastanówmy się, od czego zacząć.

Pierwsze kroki

Pierwszym krokiem po podjęciu decyzji o rozwodzie powinna być wizyta w kancelarii adwokackiej. Dowiemy się tam czy i w jaki sposób uzyskamy rozwód. Rozprawa zazwyczaj wiąże się z wieloma wizytami w sądzie. Na pierwszych sprawach często zapada decyzja o mediację. To od zachowania małżonków w głównej mierze zależy czy sprawa rozwodowa będzie trwała kilka tygodni, czy kilka miesięcy. Na pierwszej wizycie adwokat poinformuje nas, jak będzie przebiegała sprawa, jakie dokumenty przygotować, czego się spodziewać i jaki będzie przybliżony koszt. Kolejnym krokiem jest napisanie pozwu.

Można to zrobić samodzielnie wg wzoru dostępnego w internecie lub skorzystać z pomocy specjalisty. Dzięki pomocy adwokata mamy pewność, że pozew rozwodowy zostanie skonstruowany poprawnie, co ułatwi dalsze postępowanie. Rozwód zazwyczaj nie jest przyjemną sprawą dla małżonków, wiąże się z silnymi emocjami, co może zaciemnić obiektywizm. Emocje zazwyczaj są złym doradcą, więc warto korzystać z pomocy specjalisty.

Zbierzmy informacje.

Jedną z pierwszych rzeczy, które musimy zrobić jest ustalenie, czy zależy nam na rozwodzie z orzeczeniem o winie lub ma to być rozwód bez orzekania o winie. Udowadniając winę współmałżonka, możemy liczyć na więcej korzyści przy podziale majątku oraz ustalenie kto przejmie opiekę nad dziećmi, jeżeli występują.

Dużo w tej kwestii zależy od naszych relacji z partnerem małżeńskim. Warto również się zastanowić nad dalszym podziałem majątku i kwestią wspólnie zaciągniętych długów. Ostatnim elementem naszej analizy jest sprawa przyznania opieki nad dziećmi. Pamiętajmy, żeby zawsze mieć na uwadze dobro naszych dzieci i nigdy nie używać ich jako karta przetargowa w rozwodzie. Należy zadbać też o to, by kontakty dziecka z obojgiem rodziców były równomierne.

Wybór adwokata- Olsztyn

Gdy partnerzy małżeńscy dojdą do porozumienia, nie ma żadnych problemów z podziałem majątku lub opieką nad dziećmi, nie trzeba przywiązywać wagi do wyboru jak najlepszego adwokata. Nawet nie zawsze adwokat jest potrzebny w takiej sytuacji. Inaczej jest jednak gdy potrzebne są sądowe regulacje i ustalenia. Pomoc zręcznego adwokata jest wtedy niezastąpiona.

Gdzie szukać adwokata? Adwokat podczas sprawy rozwodowej musi bardzo dobrze poznać sytuację klienta, dobrze mieć z nim stały kontakt. Gdy Olsztyn jest naszym miejscem zamieszkania, poszukajmy adwokata właśnie w tym mieście. W razie potrzeby zawsze będziemy mogli się z nim spotkać. Możemy skorzystać też ze stron internetowych, które posiadają opinie i oferty odnośnie do poszczególnych adwokatów, co umożliwi nam wybranie skutecznego adwokata w mieście Olsztyn.

Wiele osobom wydaję się, że lepiej jest korzystać z usług kancelarii prawniczej. Nie zawsze jednak oznacza to lepszą obsługę, ponieważ w kancelariach często pracuje wielu prawników, którzy wspólnie prowadzą sprawy. Może się zdarzyć, że nasza sprawa zostanie potraktowana powierzchownie. Warto upewnić się, czy adwokat, który będzie prowadził naszą sprawę, zrobi to od początku do końca.